Szanowni Państwo. Miło nam poinformować, że kolejna publikacja wydana przez nasze archiwum zdobyła nagrodę ,,Wawrzyn Pawła Konrada” za Książkę Roku 2021Konkurs organizowany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad osiemdziesiąt publikacji wydanych przez lokalne oficyny wydawnicze. Rywalizowały one w kategoriach: Lublin, Lubelszczyzna oraz Książki wydane przez biblioteki województwa lubelskiego.

Archiwum Państwowe w Lublinie zgłosiło do konkursu trzy publikacje. Dwa katalogi wystaw przygotowanych z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 40-lecia wprowadzenia stanu wojennego oraz katalog starych druków znajdujących się w zbiorach bibliotecznych APL (https://lublin.ap.gov.pl/zapraszamy-do-lektury-publikacji-poswieconej-starym-drukom-ze-zbiorow-biblioteki-apl/). Ostatnia książka, zatytułowana Stare druki w zbiorach biblioteki Archiwum Państwowego w Lublinie. Katalog, przygotowana przez Barbarę Dymitrzak, otrzymała nagrodę ,,Wawrzyn Pawła Konrada” w kategorii Lublin – wydawnictwo albumowe. Gala wręczenia nagród odbyła się 10 czerwca br. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Nagrodę w imieniu APL odebrał dr Piotr Dymmel.

Tegoroczna nagroda, to kolejny dowód uznania za działalność wydawniczą Archiwum Państwowego w Lublinie. Poprzednią otrzymaliśmy w 2019 r.

Katalog starodruków jest do nabycia w siedzibie APL lub też drogą wysyłki. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie: https://lublin.ap.gov.pl/nauka-popularyzacja-i-edukacja/nowosci-wydawnicze/

Wyróżnionym nagrodą, gratulujemy.