BIP
Stronę odwiedziło 7556 osób
slide
Zbiory on-line
Archiwum publikuje swoje skany w serwisie szukajwarchiwach.pl. Aktualnie dostępnych jest prawie 600 tys. skanów! Zobacz wykaz zespołów.
slide
15 najważniejszych wydarzeń z historii Lubelszczyzny
Przygotowując tę prezentację archiwiści szczególną uwagę chcą zwrócić na znaczenie materiałów archiwalnych w poznawaniu dziejów Lubelszczyzny. Nic nie zastąpi lepiej lekcji historii, jak kontakt ze źródłem historycznym, które jest najbliższym świadectwem zaistniałych w przeszłości faktów i wydarzeń...

Godziny otwarcia czytelni w okresie wakacyjnym

Informujemy, że w okresie wakacyjnym czytelnia Oddziału chełmskiego Archiwum czynna jest w godzinach:
1-15 lipca – 9:00-15:00
16 lipca – 16 sierpnia – NIECZYNNA
17-31 sierpnia – 9:00-15:00

Za utrudnienia przepraszamy i życzymy udanego wypoczynku.

Jezioro Białe, 1971 rok

9 czerwca 2015 r. Międzynarodowy Dzień Archiwów w Chełmie – relacja

Na kolejny MDA przypadający na 9 czerwca Oddział Chełm przygotował szkolenie kancelaryjne oraz wystawę „Chełm i chełmianie w fotografii”. Tego dnia w chełmskim Archiwum spotkali się pracownicy samorządowych jednostek organizacyjnych, głównie ośrodków opieki społecznej, urzędów gmin, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, z powiatów chełmskiego, krasnostawskiego oraz włodawskiego. W przerwie uczestnicy szkolenia zwiedzili Archiwum oraz zapoznali się z zbiorem albumów i fotografii.

Uwaga Konkurs!!!!

Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Chełmie oraz Oddział PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie zapraszają młodzież szkolną do udziału w historycznym konkursie fotograficznym „Miejsca pamięci I wojny światowej w powiecie chełmskim”. Ogłoszenie wyników konkursu 20 października 2015 r. w siedzibie Archiwum. Szczegóły w regulaminie konkursu. Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkurs

Szkolenie kancelaryjne

Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Chełmie zaprasza wszystkich zainteresowanych problematyką prowadzenia kancelarii na bezpłatne szkolenie z zakresu stosowania instrukcji kancelaryjnej i jednolitego rzeczowego wykazu akt. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja (formularz w załączeniu). Dodatkowe informacje pod nr tel. 82 565 80 68. Zapraszamy!!!

formularz zgłoszenia na szkolenie

 

Chełm w latach Wielkiej Wojny 1914-1918

Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Chełmie serdecznie zaprasza 10 listopada 2014 r., poniedziałek, na otwarcie wystawy współorganizowanej z Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie . Chełmski oddział udostępnił zdigitalizowane wersje dokumentów pochodzących z zasobu archiwalnego, m. in. korespondencję z 65 Moskiewskim Pułkiem Piechoty Jego Wysokości (dyslokacja Chełm), karty pocztowe, protokoły komisji sanitarnej miasta Chełma, listy do wiernych… Czytaj dalej

Szkolenie dla archiwstów zakładowych

Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Chełmie w dniu 7 października zorganizowało szkolenie dla archiwistów zakładowych. Tematem spotkania były problem brakowania dokumentacji, zagadnienia związane z elektroniczym obiegiem dokumentacji (EZD) oraz przepisy dotyczące przekazywania dokumentacji do archiwum zakładowego. W szkoleniu uczestniczyło liczne grono archiwistów zakładowych i osób zajmujących się prowadzeniem kancelarii z terenu powiatów chełmskiego, krasnostawskiego oraz włodawskiego.

Szukaj w Archiwach
CHEŁM
6 lutego 2016, 09:50
Częściowo słonecznie
Częściowo słonecznie
-2°C
odczuwalna: -2°C
prędkość wiatru: 3 m/s SW
Prognoza 7 lutego 2016
dzień
Przelotne zachmurzenie
Przelotne zachmurzenie
8°C