Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Archiwum Państwowe w Lublinie informuje, że od dnia 20 czerwca 2016 r., aż do odwołania, ze względu na prace konserwatorskie nie będą udostępnianie oryginały akt metrykalnych oraz akt stanu cywilnego wszystkich wyznań.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Aktualności

Przejdź do -

Zebranie naukowe - 25 maja 2016

24 maja 2016

25 maja (środa) o godz. 13:30  zapraszamy na zebranie naukowe, na którym zostanie wygłoszony referat Idy Kłak "Inwentarze i testamenty w aktach notarialnych jako źródło do badań historycznych (na przykładzie wybranych akt notariuszy lubelskich)". Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Archiwum, ul. Jezuicka 13. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o: Zebranie naukowe - 25 maja 2016
Przejdź do -

I Międzynarodowe Seminarium Naukowo-Dydaktyczne „Aktualne problemy archiwistyki i zarządzania dokumentami” - 21 maja 2016

20 maja 2016

Archiwum Państwowe w Lublinie jest współorganizatorem I Międzynarodowego Seminarium Naukowo-Dydaktycznego pt. „Aktualne problemy archiwistyki i zarządzania dokumentami”, w którym udział wezmą archiwiści z Polski i Ukrainy. Będzie ono poświęcone problemom archiwaliów prywatnego pochodzenia, archiwom ukraińskim oraz zagadnieniom zarządzania dokumentacją i archiwaliami.

Czytaj więcej o: I Międzynarodowe Seminarium Naukowo-Dydaktyczne „Aktualne problemy archiwistyki i zarządzania dokumentami” - 21 maja 2016
Przejdź do - Galeria%20Jezuicka%2013

Gra Miejska "Znani Nieznani" - Pytanie 4

19 maja 2016

Archiwum Państwowe w Lublinie prowadzi Galerię Jezuicka 13 – podaj od czego pochodzi jej nazwa. Odszukaj w Galerii wpis „Lublin samochodami słynie” i podaj z jakiego zespołu archiwalnego pochodzi zamieszczona w nim fotografia.

Odpowiedzi szukajcie na stronie internetowej www.jezuicka13.pl

Czytaj więcej o: Gra Miejska "Znani Nieznani" - Pytanie 4
Przejdź do - Logo%20akcji%20

Międzynarodowy Dzień Archiwów, 9 czerwca 2016

17 maja 2016

Archiwum Państwowe w Lublinie zaprasza do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów,  który organizujemy pod hasłem "Archiwum. Jesteś tutaj!". 9 czerwca 2016 (czwartek) będzie możliwość skorzystania z atrakcji przygotowanych dla różnych grup wiekowych. 

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Archiwów, 9 czerwca 2016
Przejdź do -

Gra Miejska "Znani Nieznani" - Pytanie 3

16 maja 2016

Pierwsze drużyny już się zarejestrowały, kolejne już wykazują zainteresowanie - rozumiemy, że kompletowanie zespołu może trochę potrwać, a tymczasem prezentujemy trzecie zadanie eliminacyjne: Korzystając z prezentowanych w galerii „15 najważniejszych wydarzeń z historii Lubelszczyzny w dokumencie archiwalnym” materiałów archiwalnych wybierz pięć, które dotyczą wyłącznie miasta Lublin? Odpowiedzi prosimy przesyłać na e-mail: konkurs@lublin.ap.gov.pl

Odpowiedzi szukajcie na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Lublinie www.lublin.ap.gov.pl

Czytaj więcej o: Gra Miejska "Znani Nieznani" - Pytanie 3

Komunikat

16 maja 2016

Archiwum Państwowego w Lublinie informuje, że na podstawie Zarządzenia Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów piątek (27 maja), przypadający bezpośrednio po święcie Bożego Ciała, będzie dniem wolnym od pracy dla administracji rządowej. W zamian archiwum będzie pracować 4 czerwca (sobota). Czytelnia i Punkt Obsługi Klienta będą czynne w godz. 9-15.

Jednocześnie informujemy, że 9 czerwca (czwartek) czytelnia w Centrali (Lublin) będzie nieczynna.

Czytaj więcej o: Komunikat
Przejdź do -

Gra Miejska "Znani Nieznani" - Pytanie 2

12 maja 2016

Prezentujemy pytanie eliminacyjne nr 2.: Wymień co najmniej 3 rodzaje materiałów archiwalnych, jakie zostały zaprezentowane za pośrednictwem portalu Lubelskie Archiwum Cyfrowe?

Odpowiedzi szukajcie na stronie www.lac.lublin.pl

Prawidłowe odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkurs@lublin.ap.gov.pl

Czytaj więcej o: Gra Miejska "Znani Nieznani" - Pytanie 2
Przejdź do - Gra%20Miejska%20

Gra Miejska "Znani Nieznani" - Regulamin i pytanie 1

9 maja 2016

Prezentujemy regulamin i pierwsze pytanie eliminacyjne do Gry Miejskiej "Znani Nieznani", która będzie miała swój finał podczas Międzynarodowego Dnia Archiwów 9 czerwca 2016. W tym roku obchodzić ten dzień będziemy pod hasłem "Archiwum. Jesteś tutaj". Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Czytaj więcej o: Gra Miejska "Znani Nieznani" - Regulamin i pytanie 1
Przejdź do - Lubelskie%20Dossier

"Lubelskie Dossier" - nowa galeria lubelskiego Archiwum Państwowego

6 maja 2016

Archiwum Państwowe w Lublinie prezentuje nową stronę internetową - galerię on-line "Lubelskie Dossier. Znani i nieznani w materiałach archiwalnych". Jej ideą jest przedstawienie materiałów archiwalnych pochodzących z zasobu lubelskiego Archiwum dotyczących znanych oraz mniej znanych osobistości, których życie było mniej lub bardziej trwale związane z Lublinem lub Lubelszczyzną.

Czytaj więcej o: "Lubelskie Dossier" - nowa galeria lubelskiego Archiwum Państwowego
Przejdź do - Statuetka

Skrzydła IT w Administracji za Lubelskie Archiwum Cyfrowe

21 kwietnia 2016

20 kwietnia 2016 r., po raz drugi rozdano Skrzydła IT w Administracji. Uroczysta Gala odbyła się w Zakopanem podczas pierwszego dnia III Forum Kierowników IT w Administracji. Lubelskie Archiwum otrzymało nagrodę i statuetkę w kategorii "e-Kultura i e-Edukacja".

Czytaj więcej o: Skrzydła IT w Administracji za Lubelskie Archiwum Cyfrowe