Premiera książki w kraśnickim Oddziale

W piątek 16 grudnia w kraśnickim oddziale Archiwum Państwowego w Lublinie będzie miała swoją premierę nowa książka o początkach Kraśnika Fabrycznego i pierwszej w Polsce fabryce łożysk. Książka pod tytułem „Jak zdobywano łożyskowe miasto. Początki miasta i fabryki w dokumentach i relacjach. Lata 1935-55” to pierwsza publikacja dotycząca tylko i wyłącznie pierwszych lat miasta Kraśnika Fabrycznego i pobliskiego zakładu łożyskowego obejmująca lata 1935-1955.

Jej autorami są Grzegorz Jankowski, Aneta Kowalczyk, Beata Czaplarska oraz Jarosław Cybulak, a wydawcą firma GŁOS, która jest wydawcą lokalnej prasy. Książka zawiera plan osiedla fabrycznego z 1949 roku.

Premiera książki odbędzie się 16 grudnia (piątek) o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Oddziału kraśnickiego Archiwum Państwowego w Kraśniku przy ul. K. Wyszyńskiego 2. Będzie można tam nabyć książkę, do której tego dnia wydawcy dołożą bardzo interesujący prezent związany oczywiście z tematem publikacji.

Od 16 grudnia książka będzie dostępna m.in. w kraśnickich księgarniach.

O historii powstania książki, autorach można się dowiedzieć zaglądając na stronę internetową www.krasnikfabryczny.pl.

Wsparcia w wydaniu książki udzieliła Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik S.A. a także Miasto Kraśnik i Powiat Kraśnicki.

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem: ksiazka@krasnikfabryczny.pl, lub telefonicznie: 603 112 686 (Grzegorz Jankowski)

ksiazka_lozyskowe_okladka_internet

Drukuj