Serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich z terenu Lublina do udziału w grze miejskiej Młodzi śladami II wojny światowej.

Mając na uwadze przypadającą w tym roku 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, Archiwum Państwowe w Lublinie kieruje do młodzieży szkolnej projekt Wojenny Lublin. Pod tym szyldem kryje się trwający już konkurs na komiks Wojenne historie Lublina (zob. https://lublin.ap.gov.pl/wojenne-historie-lublina-konkurs-na-komiks/) oraz gra miejska Młodzi śladami II wojny światowej.

Tematyka gry miejskiej dotyczy rzeczywistości panującej w Lublinie w początkowym okresie okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej (wrzesień 1939 – wrzesień 1940). Członkowie pięcioosobowych drużyn będą ze sobą rywalizować, wcielając się m.in. w rolę dostawcy, konspiratora, partyzanta.

Zwycięska drużyna otrzyma 5 czytników e-booków! Na wszystkich uczestników czekają wydawnictwa książkowe, pocztówki z reprodukcjami materiałów archiwalnych przechowywanych w Archiwum Państwowym w Lublinie oraz zestaw gadżetów i dyplomy.

Termin gry: 27 września 2019 r.

Na zgłoszenia przesyłane przez opiekunów (nauczycieli) na adres konkurs@lublin.ap.gov.pl czekamy do 12 czerwca 2019 r.

W sprawach dotyczących organizacji i przebiegu gry miejskiej prosimy się kontaktować, wysyłając wiadomość na adres konkurs@lublin.ap.gov.pl

Zapraszamy do obserwowania naszej strony internetowej oraz fanpage’a na Facebooku (https://www.facebook.com/APwLublinie), gdzie będą publikowane dodatkowe informacje oraz materiały związane z projektem Wojenny Lublin.