Szanowni Państwo! Prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją dotyczącą ograniczeń w funkcjonowaniu Archiwum Państwowego w Lublinie.

Uwzględniając rekomendacje Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych oraz aktualną sytuację epidemiczną, w tym rozciągnięcie „strefy czerwonej” na teren całej Polski, informujmy o dalszym ograniczeniu działalności Archiwum Państwowego w Lublinie.

Od dnia 26 października 2020 r. wszystkie czytelnie archiwum będą zamknięte do odwołania.

Jednocześnie zachęcamy do kontaktu z Archiwum przy wykorzystaniu komunikacji elektronicznej i telefonicznej, w tym za pośrednictwem skrzynki Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej EPUAP, mail Centrala – kancelaria@lublin.ap.gov.pl, tel. 81 528 61 40, Oddział w Chełmie – chelm@lublin.ap.gov.pl, tel. 82 565 80 68, Oddział w Kraśniku – krasnik@lublin.ap.gov.pl, tel. 81 825 66 14, Oddział w Radzyniu Podlaskim – radzyn@lublin.ap.gov.pl, tel. 83 352 00 70.

Formularze wniosków ułatwiających załatwienie sprawy znajdują się na stronie internetowej archiwum, w zakładce Jak korzystać? Formularze są do pobrania pod adresem:https://lublin.ap.gov.pl/jak-korzystac-z-archiwum/formularze-do-pobrania/.

Jednocześnie przypominamy, że ewidencja naszego zasobu, a także skany wielu zespołów archiwalnych i jednostek archiwalnych są dostępne w serwisie elektronicznym ,,Szukaj w archiwach”: https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/, na stronie domowej Archiwum Państwowego w Lublinie: https://www.lublin.ap.gov.pl/ oraz na portalu Lubelskie Archiwum Cyfrowe: http://lac.lublin.pl/.

Za utrudnienia przepraszamy!