Serdecznie zapraszamy uczniów szkół średnich do udziału w konkursie Plakat na 450-lecie unii lubelskiej.

W ramach obchodów 450. rocznicy zawarcia unii lubelskiej Archiwum Państwowe w Lublinie organizuje konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników będzie wykonanie plakatu, którego przekaz ma odnosić się do aktu unii lubelskiej, symboliki wydarzenia, jego znaczenia w wymiarze politycznym i kulturowym, a szerzej dziedzictwa Rzeczypospolitej Obojga Narodów, którego istotnym składnikiem był akt podpisany 1 lipca 1569 roku w Lublinie.

Nagrodzone prace złożą się na wystawę, która zostanie zaprezentowana podczas Międzynarodowego Dnia Archiwów w dniu 8 czerwca 2019 r.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: czytniki e-booków, gry historyczne, bony do księgarni internetowej oraz gadżety organizatora.

Ostateczny termin nadsyłania prac: 27 maja 2019 r.

Przy tej okazji zachęcamy uczniów do rozwijania swoich talentów plastycznych, a jednocześnie pogłębiania wiedzy historycznej przy pomocy różnych źródeł, w tym materiałów archiwalnych przechowywanych w archiwach państwowych. Mamy nadzieję, że udział w konkursie pozwoli na pozyskanie przez uczniów dodatkowych umiejętności, w tym poszukiwań w zasobach archiwalnych – w czytelniach archiwów oraz online na stronie szukajwarchiwach.pl

W sprawach dotyczących organizacji i przebiegu konkursów prosimy kontaktować się, wysyłając wiadomość na adres: konkurs@lublin.ap.gov.pl

Zapraszamy do obserwowania naszych stron, gdzie będą publikowane dodatkowe informacje oraz materiały związane z konkursami.

Konkurs_na_plakat_APL

 

Załączniki