Archiwum Państwowe w Lublinie informuje, że nastąpiły ograniczenia w udostępnianiu materiałów archiwalnych przechowywanych w Centrali Archiwum Państwowego w Lublinie.

Czytaj dalej [AKTUALIZACJA 8.09.2023] Ograniczenia w udostępnianiu materiałów archiwalnych w Centrali Archiwum Państwowego w Lublinie

W poniedziałek 18 września 2023 r. na placu pod Centrum Spotkania Kultur w Lublinie miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej nietuzinkowej postaci jednego z najwybitniejszych polskich uczonych – Mikołajowi Kopernikowi.

Czytaj dalej Otwarcie wystawy poświęconej Mikołajowi Kopernikowi na placu pod CSK w Lublinie, 18.09.2023

Wystawa plenerowa „Kiedy Ziemia przestała być centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych” odwiedza Lublin! 18 września o godz. 12:00 odbędzie się wernisaż wystawy na placu Teatralnym, przed Centrum Spotkania Kultur.

Czytaj dalej Wystawa plenerowa „Kiedy Ziemia przestała być centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych”

Archiwum Państwowe w Lublinie w dniu 29 września 2023 r. organizuje obchody Dnia Archiwisty, ustanowionego decyzją Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych. Jest to święto mające podkreślić funkcję archiwów i rolę archiwistów we współczesnym społeczeństwie. W tym roku planujemy zorganizować spotkanie z archiwistami zakładowymi połączone z seminarium na temat najważniejszych aspektów ich pracy.

Czytaj dalej “Co gryzie archiwistę” – spotkanie dla archiwistów zakładowych, 29.09.2023

W dniu 7 sierpnia 2023 r. w Archiwum Państwowym w Lublinie gościła pani Ewa Kulpińska-Mejor wraz z mężem prof. Mieczysławem Mejorem. Pani Ewa, będąc wnuczką Romana Ślaskiego, prezydenta Lublina w latach 1939-1941, przekazała kolejne materiały, które wejdą w skład zespołu archiwalnego, będącego spuścizną człowieka, który należał do przedwojennych elit Lublina.

Czytaj dalej Przekazanie materiałów dotyczących Romana Ślaskiego, 07.08.2023