Alternative

Aktualności

Godziny otwarcia czytelni i Punktu Obsługi Klienta w okresie wakacyjnym

Czytaj więcej o: Godziny otwarcia czytelni i Punktu Obsługi Klienta w okresie wakacyjnym

Szanowni Państwo, informujemy, że od 1 do 15 lipca oraz od 16 do 31 sierpnia czytelnia otwarta będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00.

OD 16 LIPCA DO 15 SIERPNIA CZYTELNIA BĘDZIE NIECZYNNA.

W lipcu i sierpniu Punkt Obsługi Klienta czynny będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00

Życzymy udanego wypoczynku.

Noc Kultury w Chełmie, 27 sierpnia 2016

Czytaj więcej o: Noc Kultury w Chełmie, 27 sierpnia 2016

Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Chełmie zaprasza na Noc Kultury 2016 na spotkania w ramach akcji „Archiwa Rodzinne”, podczas których archiwiści będą udzielać wskazówek do badań genealogicznych i pomocy w korzystaniu z baz danych dostępnych w Internecie. Będzie także możliwość zeskanowania zdjęć rodzinnych na profesjonalnym sprzęcie.

Czytaj więcej „Noc Kultury w Chełmie, 27 sierpnia 2016”

Nowy tom Fontes Lublinenses: Akta sejmikowe województwa lubelskiego 1572-1632

Czytaj więcej o: Nowy tom Fontes Lublinenses: Akta sejmikowe województwa lubelskiego 1572-1632

Nakładem Wydawnictwa UMCS ukazał się opracowany przez prof. Henryka Gmiterka VII tom serii Fontes Lublinenses, dotyczący akt sejmikowych województwa lubelskiego z lat 1572-1632. Podstawą niniejszej edycji są księgi grodzkie lubelskie przechowywane w zasobie Archiwum Państwowego w Lublinie, należące do jednych z większych zbiorów akt powstałych w wyniku działalności kancelarii grodzkiej w dawnej Rzeczypospolitej.

Czytaj więcej „Nowy tom Fontes Lublinenses: Akta sejmikowe województwa lubelskiego 1572-1632”

Aktualizacja szukajwarchiwach.pl – ponad 430 tys. nowych skanów z zasobu lubelskiego Archiwum

Czytaj więcej o: Aktualizacja szukajwarchiwach.pl – ponad 430 tys. nowych skanów z zasobu lubelskiego Archiwum

W pierwszych dniach lipca br., Narodowe Archiwum Cyfrowe dokonało aktualizacji serwisu szukajwarchiwach.pl. Udostępniono tam łącznie ponad 2 mln nowych skanów dokumentacji historycznej z zasobu archiwów państwowych. Tym samym łączna liczba dostępnych materiałów przekroczyła 20 mln

Łącznie udostępniono 430 566 nowych skanów z zasobu lubelskiego Archiwum. Opublikowane zostały kopie cyfrowe m.in. ksiąg ziemskich Lubelskich, Deputacji Szlacheckiej Guberni Lubelskiej, Kancelarii Marszałka Szlachty Guberni Lubelskiej,

Czytaj więcej „Aktualizacja szukajwarchiwach.pl – ponad 430 tys. nowych skanów z zasobu lubelskiego Archiwum”

Komunikat

Czytaj więcej o: Komunikat

Archiwum Państwowe w Lublinie informuje, że od dnia 20 czerwca 2016 r., aż do odwołania, ze względu na prace konserwatorskie nie będą udostępnianie oryginały akt metrykalnych oraz akt stanu cywilnego wszystkich wyznań.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Zebranie naukowe – 25 maja 2016

Czytaj więcej o: Zebranie naukowe – 25 maja 2016

25 maja (środa) o godz. 13:30  zapraszamy na zebranie naukowe, na którym zostanie wygłoszony referat Idy Kłak „Inwentarze i testamenty w aktach notarialnych jako źródło do badań historycznych (na przykładzie wybranych akt notariuszy lubelskich)”. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Archiwum, ul. Jezuicka 13. Wstęp wolny!

I Międzynarodowe Seminarium Naukowo-Dydaktyczne „Aktualne problemy archiwistyki i zarządzania dokumentami” – 21 maja 2016

Czytaj więcej o: I Międzynarodowe Seminarium Naukowo-Dydaktyczne „Aktualne problemy archiwistyki i zarządzania dokumentami” – 21 maja 2016

Archiwum Państwowe w Lublinie jest współorganizatorem I Międzynarodowego Seminarium Naukowo-Dydaktycznego pt. „Aktualne problemy archiwistyki i zarządzania dokumentami”, w którym udział wezmą archiwiści z Polski i Ukrainy. Będzie ono poświęcone problemom archiwaliów prywatnego pochodzenia, archiwom ukraińskim oraz zagadnieniom zarządzania dokumentacją i archiwaliami.

Czytaj więcej „I Międzynarodowe Seminarium Naukowo-Dydaktyczne „Aktualne problemy archiwistyki i zarządzania dokumentami” – 21 maja 2016”

Gra Miejska "Znani Nieznani" – Pytanie 4

Czytaj więcej o: Gra Miejska "Znani Nieznani" – Pytanie 4

Archiwum Państwowe w Lublinie prowadzi Galerię Jezuicka 13 – podaj od czego pochodzi jej nazwa. Odszukaj w Galerii wpis „Lublin samochodami słynie” i podaj z jakiego zespołu archiwalnego pochodzi zamieszczona w nim fotografia.

Odpowiedzi szukajcie na stronie internetowej www.jezuicka13.pl

Odpowiedzi prosimy przesyłać na e-mail: konkurs@lublin.ap.gov.pl

Do góry