Wystawa ,,Pamięć Polski” już w Lublinie

Szanowni Państwo. Zapraszamy na otwarcie wystawy Pamięć Polski. Lista Krajowa Programu UNESCO ,,Pamięć Świata”, które odbędzie się na pl. Litewskim w Lublinie, 6 lipca 2021 r.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy na naszej stronie internetowej dwa zespoły przechowywane w Archiwum Państwowym w Lublinie zostały wpisane na Listę Krajową Programu UNESCO ,,Pamięć Świata”. W 4. edycji tego Programu na Listę trafiło 15 obiektów z polskich archiwów państwowych, muzeów, bibliotek i innych instytucji kultury. Przy tej okazji Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, Polski Komitet Programu UNESCO oraz Organizacja Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury przygotowały wystawę Pamięć Polski. Lista Krajowa Programu UNESCO ,,Pamięć Świata”, która została otwarta 9 czerwca 2021 r. w Warszawie.

Z założenia ekspozycja ma charakter objazdowy i będzie prezentowana w miastach, mających zaszczyt przechowywać poszczególne obiekty. Jest wśród nich Lublin, który po Warszawie zgłosił chęć  przyjęcia wystawy najwcześniej. W związku z tym, Archiwum Państwowe w Lublinie jako gospodarz wystawy, zaprasza Państwa na pl. Litewski na jej oficjalne otwarcie 6 lipca 2021 r. o godz. 12.00.

Ekspozycja będzie prezentowana w Lublinie do 29 lipca b.r. Szczegóły w zaproszeniu.

 

Załączniki

-->