Już po raz kolejny Archiwum Państwowe w Lublinie zaprezentuje swoje publikacje na Lubelskich Targach Książki, które odbędą się w dniach 13-14 czerwca 2014 na terenie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im H. Łopacińskiego w Lublinie. Książki wydane przez Archiwum będzie można kupić na stanowisku umiejscowionym na placu przed biblioteką.

Ideą Targów jest promocja wydawców (firm wydawniczych, poligraficznych, multimedialnych, stowarzyszeń, fundacji, instytucji kultury i osób prywatnych) oraz twórców Lublina i Lubelszczyzny, prezentacja bieżącego dorobku wydawniczego regionu lubelskiego szerokiemu kręgowi odbiorców, wymiana doświadczeń z zakresu działalności edytorskiej, prezentacja twórców z regionu. Jak co roku, w ramach Targów odbywa się także konkurs “Książka Roku” Link otwiera się w nowym oknie, na który Archiwum zgłosiło trzy pozycje: „Dokumenty powstania styczniowego. Wydarzenia – ludzie – tradycja” (red. P. Dymmel, R. Hordyjewski), „Wracać do Was i klepać biedę nie myślę… Listy z Syberii 1873-1879”, (J. Siwiński, oprac. E. Niebelski) oraz „Akta sejmikowe Ziemi Chełmskiej 1572-1668” (oprac. W. Bondyra, H. Gmiterek, J. Ternes).

Specjalnie na tą okazję będzie można nabyć publikacje wydane przez lubelskie archiwum (nowości, książki, czasopisma, albumy i pomoce archiwalne) z rabatem 10% od obowiązujących cen.

Godziny otwarcia:

Piątek, 13 czerwca: 11.00 – 18.00.

Sobota, 14 czerwca: 10.00 – 16.00.

Więcej informacji o targach w aktualnościach na stronie www.wbp.lublin.pl