„Przeżywaj historię” z Archiwum Państwowym w Lublinie

Serdecznie zapraszamy na tydzień otwarty w ramach sezonu „Przeżywaj historię”, podczas którego przedstawimy historię Lublina przez pryzmat materiałów archiwalnych z naszego zasobu. W dniach 13-17 lutego, w naszej przestrzeni wystawienniczej, codziennie będzie można oglądać wystawę archiwaliów połączoną z prelekcją. Wymagane wcześniejsze zapisy. Wydarzenie organizowane jest przy współpracy z lubelskim Urzędem Miasta w ramach obchodów Jubileuszu 700-lecia Lublina.

Program:

Lublin w dokumencie archiwalnym. Historia miasta Lublina, ukazana przez pryzmat materiałów archiwalnych przechowywanych w Archiwum Państwowym w Lublinie (prelekcja i pokaz)

Archiwum Państwowe w Lublinie, ul. Jezuicka 13, 13-17 lutego 2017 r.

Rezerwacje: promocja@lublin.ap.gov.pl, tel.: 81 528 61 40

Codziennie:

poniedziałek, środa, piątek: 9.30-11.30

wtorek, czwartek: 16.30-18.30

Czas trwania: ok. 1,5-2h

Prowadzący: dr Robert Jop

[z materiałów przesłanych przez organizatora]

Sezon „Przeżywaj historię”

Miasto ma swój feeling. Przeżywając niezwykły moment upamiętnienia lokacji miasta, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina.

W ciągu pierwszego kwartału 2017 r. pragniemy przybliżyć dziedzictwo materialne i niematerialne Lublina szerokiemu gronu odbiorców pod hasłem „Przeżywaj historię”. W roku obchodów Jubileuszu chcemy wyrazić uznanie dla wielkich ludzi Lublina, przypomnieć przełomowe wydarzenia, idee i dzieła, dając mieszkańcom możliwość nieodpłatnego zwiedzenia najciekawszych miejsc związanych z dziejami miasta, a  także aktywnego włączenia się w planowane wykłady, lekcje czy warsztaty.

W ramach sezonu „Przeżywaj historię” odbędą się otwarte tygodnie w ważnych miejscach, związanych z historią miasta. Zostaną udostępnienie nieodpłatnie przestrzenie wystawiennicze, zbiory oraz dokumenty związanych z różnymi etapami rozwoju Lublina. Będzie to czas zdobywania wiedzy historycznej o mieście, która przyda się w przeżywaniu i partycypowaniu w kolejnych wydarzeniach i następnych miesiącach programu całorocznych uroczystości.

Program otwartych tygodni na bieżąco na www.700.lublin.eu oraz stronach partnerów sezonu. Wymagane wcześniejsze zapisy na zwiedzanie i warsztaty.

-->