Lubelskie obchody 150. rocznicy powstania styczniowego

W związku z przypadającą w tym roku 150. rocznicą wybuchu powstania styczniowego w styczniu br. w Lublinie został zaplanowany cykl imprez pod hasłem „Lubelskie obchody 150. rocznicy powstania styczniowego”. Honorowy patronat nad nimi objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Na bogaty program obchodów upamiętniających tę rocznicę składają się różne wydarzenia, a wśród nich: międzynarodowa konferencja naukowa, wystawy, publikacje i spotkania. Archiwum Państwowe w Lublinie aktywnie włączyło się w program obchodów i przygotowuje wystawę pt. „Dokumenty powstania styczniowego. Wydarzenia – ludzie – tradycja”.

Zostaną na niej pokazane archiwalia z zasobu lubelskiego Archiwum dotyczące genezy, wybuchu i przebiegu powstania styczniowego na Lubelszczyźnie. Osobna część będzie poświęcona pamięci i tradycji powstania w różnych okresach dziejów Polski. Otwarcie wystawy archiwalnej odbędzie się 17 stycznia 2013 r. o godz. 11.00 w gmachu Archiwum. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wszystkich zaplanowanych uroczystości rocznicowych.

-->