Teatr i film, czyli Noc Kultury w Archiwum Państwowym w Lublinie

Archiwum Państwowe w Lublinie po raz kolejny nie zmruży oka podczas Nocy Kultury! Już 2 czerwca nasz dziedziniec zamieni się w niezwykły kinoteatr. Oto jakie atrakcje przygotowaliśmy dla Państwa w tym roku.

Archiwalną noc kultury otworzy spektakl przygotowany przez Impro Teatr Bezczelny, który już po raz trzeci pokaże pracę archiwum „od kuchni”. Tegoroczne wystąpienie będzie związane z setną rocznicą działalności naszego Archiwum. Czeka nas więc spora dawka historii i doskonałego humoru.

Następnie zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego pod tytułem „Mabel, Mabel, Tiger Trainer” w reżyserii Leslie Zemeckis. To film o legendarnej, a jednocześnie niezwykle tajemniczej Mabel Stark, kobiecie, która wybrała rzadki zawód treserki tygrysów.

Na zakończenie Nocy Kultury w Archiwum zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w filmowym Bingo. Widzowie przed drugim seansem dostaną formularze, na których zamiast liczb wypisane będą klisze typowe dla kina klasy B: przerysowany film akcji, sztampowy horror, film o superbohaterze. Pierwsza osoba lub osoby, którym uda się ułożyć pełną linię z zakreślonych klisz otrzymają nagrody.

Przerwy pomiędzy poszczególnymi wydarzeniami to doskonała okazja do tego, żeby obejrzeć przegotowaną przez nas wystawę. Ponadto, pokażemy również krótki film dokumentalny poświęcony Lublinowi. Serdecznie zapraszamy do udziału!

HARMONOGRAM:

19:00- 21:00 – Archiwum Pełne Improwizacji vol 3.// Impro Teatr Bezczelny

22:00-23:30 – Pokaz filmu dokumentalnego “Mabel, Mabel, tiger trainer”

00:00-01:30 – “Najlepsze z najgorszych BINGO”

-->