Zapraszamy na Międzynarodowy Tydzień Archiwów, 8-14 czerwca 2020 r.

Szanowni Państwo! Zapraszamy Państwa na świętowanie z nami Międzynarodowego Tygodnia Archiwów w dniach 8-14 czerwca 2020 r.

W bieżącym roku termin obchodów święta archiwów został rozszerzony na cały tydzień, a formuła prezentacji wydarzeń zmieniona z powodu na sytuację pandemiczną, ale także ze względu na przemiany zachodzące w archiwach, związane z ich coraz powszechniejszą cyfryzacją. W związku z tym gros przedsięwzięć została przeniesiona do świata wirtualnego, czyli do Internetu, gdzie będą prezentowane na stronach internetowych i portalach archiwów.

Archiwum Państwowe w Lublinie proponuje Państwu w ramach MTA dwie wystawy plenerowe (dziedziniec APL oraz pl. Litewski w Lublinie) oraz filmy i prezentacje multimedialne dotyczące archiwum, zasobu archiwalnego i możliwości jego wykorzystania (do obejrzenia na stronie domowej APL po kliknięciu na aktywne linki). Zapraszamy także do aktywnego udział w świętowaniu poprzez możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami, skojarzeniami, wspomnieniami i zdjęciami z pobytu w naszej placówce (facebook APL: #ArchiwumTo; #AnArchiveIs). Ostatnie z przedsięwzięć ma charakter międzynarodowy, zainicjowany przez International Council an Archives.

Szczegóły dotyczące Międzynarodowego Tygodnia Archiwów znajdziecie Państwo poniżej.

 

Plan obchodów Międzynarodowego Tygodnia Archiwów

 w Archiwum Państwowym w Lublinie

8-14 czerwca 2020 r.

Centrala AP:

wersja plenerowa:

  • Wystawa ,,Z archiwum kulturalnego Lublina” – 9-15 czerwca 2020 r., pl. Litewski w Lublinie;
  • Wystawa ,,Lublin w dziejach Polski: unia lubelska – historia i dziedzictwo” – 10-30 czerwca 2020 r., dziedziniec Archiwum Państwowego w Lublinie;

wersja wirtualna:

Oddział w Chełmie – wersja wirtualna:

  • Prezentacja multimedialna Oddziału i jego zasobu w formie filmu pt. ,,Miejsca ukryte w dokumentach”. Zostały w nim przedstawione najważniejsze postacie archiwistów, najciekawsze archiwalia oraz publikacje powstałe z wykorzystaniem chełmskiego zasobu – prezentacja dostępna od 9 czerwca 2020 r.;

Oddział w Kraśniku – wersja wirtualna:

Oddział w Radzyniu Podlaskim – wersja wirtualna:

  • Prezentacja multimedialna ,,Turystyka archiwalna – powiat radzyński”, w której zostały przedstawione dokumenty dotyczące regionu (powiatu radzyńskiego), jego zabytków i ciekawych miejsc, z ich zaznaczeniem na mapie – prezentacja dostępna od 12 czerwca 2020 r.

Dnia 9 czerwca 2920 r. na facebooku APL zamieścimy także specjalnego posta: #An ArchiveIs oraz #ArchiwumTo, z propozycją dzielenia się do dn. 14 czerwca br. swoimi skojarzeniami, spostrzeżeniami, opiniami, zdjęciami oraz wspomnieniami z wizyt w Archiwum Państwowym w Lublinie.

 

 

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia wystaw oraz na naszą stronę internetową i profil facebookowy!

 

 

 

-->