Międzynarodowy Dzień Archiwów, 9 czerwca 2016 r.

Archiwum Państwowe w Lublinie zaprasza do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów,  który organizujemy pod hasłem „Archiwum. Jesteś tutaj!”. 9 czerwca 2016 (czwartek) będzie możliwość skorzystania z atrakcji przygotowanych dla różnych grup wiekowych.

PROGRAM:

  •     Puzzle wielkoformatowe

    Sprawdź się w układaniu puzzli dostępnych w trzech wzorach, prezentujących różne rodzaje archiwaliów przechowywanych w lubelskim Archiwum.

    Godz. 9:00-16:00. Miejsce: Dziedziniec.

  •     Gra planszowa „Archiwum. Jesteś tutaj!”

    Zgłoś drużynę i sprawdź swoją wiedzę nt. historii Polski, Lublina i regionu. Poznaj miejsce, w którym gromadzone są źródła historyczne nawet sprzed siedmiu wieków. Grę poprzedzi krótka prelekcja o archiwach i ich zasobach.

    Zgłoszenia grup: tel. 81 528 61 55 lub e-mail promocja@lublin.ap.gov.pl Link otwiera się w nowym oknie

    Godz. 9:00-16:00. Miejsce: Dziedziniec.

  •     Gra miejska „Znani Nieznani”

    Podążaj ulicami Starego Miasta i Śródmieścia i rozwiązuj zagadki zadawane przez napotykane postacie historyczne, które zapisały się w dziejach Polski, a tym samym Lublina i regionu. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

    Regulamin i pytania eliminacyjne prezentujemy na stronie www.lublin.ap.gov.pl. Zgłoszenia drużyn – e-mail konkurs@lublin.ap.gov.pl

    Godz. 10:30-14:00. Miejsce: Dziedziniec, Stare Miasto, Śródmieście

  •     Warsztaty

    Storytelling, grafika 3D, wyszukiwanie materiałów archiwalnych na potrzeby tworzenia gier historycznych – warsztaty i zajęcia przeprowadzą twórcy gry komputerowej „Lublin 1617”.

    Godz. 13:00-17:00. Miejsce: Sala Konferencyjna.

  •     Archiwum od środka

    Zwiedzanie Archiwum dla grup zorganizowanych i osób indywidualnych.

    Wejścia o godzinie 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00.

Grupy zorganizowane chcące wziąć udział w ww. punktach programu prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pod nr. tel. 81 528 61 55 lub e-mail: promocja@lublin.ap.gov.pl.

Patronat medialny nad wydarzeniami Międzynarodowego Dnia Archiwów organizowanymi przez Archiwum Państwowe w Lublinie objęli: Dziennik Wschodni, Gość Niedzielny, Kurier Lubelski, Radio Centrum, Radio Lublin, Wyborcza.pl – Lublin. Współpraca: Archiwum Kryminalne m. Lublina, Let Me Out Lublin, Lublin 1617.

-->