Archiwum Państwowe w Lublinie informuje, że nastąpiły ograniczenia w udostępnianiu materiałów archiwalnych przechowywanych w Centrali Archiwum Państwowego w Lublinie.

Czytaj dalej [AKTUALIZACJA 24.10.2023] Ograniczenia w udostępnianiu materiałów archiwalnych w Centrali Archiwum Państwowego w Lublinie

Informujemy, że na podstawie zarządzenia nr 524 Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 października 2023 r. w sprawie wyznaczenia dla członków korpusu służby cywilnej dni wolnych od pracy, Archiwum Państwowe w Lublinie będzie nieczynne 2 listopada 2023 r. – w zamian za Narodowe Święto Niepodległości przypadające w sobotę 11 listopada 2023 r.

Czytaj dalej 2 listopada dniem wolnym od pracy

W poniedziałek 18 września 2023 r. na placu pod Centrum Spotkania Kultur w Lublinie miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej nietuzinkowej postaci jednego z najwybitniejszych polskich uczonych – Mikołajowi Kopernikowi.

Czytaj dalej Otwarcie wystawy poświęconej Mikołajowi Kopernikowi na placu pod CSK w Lublinie, 18.09.2023

Wystawa plenerowa „Kiedy Ziemia przestała być centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych” odwiedza Lublin! 18 września o godz. 12:00 odbędzie się wernisaż wystawy na placu Teatralnym, przed Centrum Spotkania Kultur.

Czytaj dalej Wystawa plenerowa „Kiedy Ziemia przestała być centrum Wszechświata. Kopernikana w Archiwach Państwowych”