Gra Miejska „Znani Nieznani” – Regulamin i pytanie 1

Prezentujemy regulamin i pierwsze pytanie eliminacyjne do Gry Miejskiej „Znani Nieznani”, która będzie miała swój finał podczas Międzynarodowego Dnia Archiwów 9 czerwca 2016. W tym roku obchodzić ten dzień będziemy pod hasłem „Archiwum. Jesteś tutaj”. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Duch Archiwuch poprosił kilka znanych niegdyś w Lublinie osób, by pojawiły się na jeden dzień w ukochanym mieście i spotkały się z poszukiwaczami przygód. Każda z osób ma za zadanie poświęcić kilka godzin, żeby zadać kilka drobnych zagadek, łatwych i trudnych, poważnych i zabawnych. Czy odnajdą się we współczesnym Lublinie? Czy nie zgubią drogi? Czy znajdą swój dom, ulicę, park, ulubioną kawiarnię czy kościół? Czy skrawki pamięci po nich, jakie zachowały się w materiałach archiwalnych, przypomną im czasy, w których żyli? Czy poczują atmosferę dawnego Lublina w ulicznym zgiełku? Tego dowiecie się już na trasie!

Chcesz spróbować swoich sił w Grze Miejskiej?  Podpowiadamy jak to zrobić. Oto kilka prostych kroków:

Krok 1

Zbierz swoją drużynę (minimum 2, maximum 4 osoby) i nadaj jej ciekawą nazwę, wybierzcie także Kapitana swojej drużyny. Kapitan będzie odpowiedzialny za przesyłanie odpowiedzi na pytania eliminacyjne.

Krok 2

Zapoznaj się z regulaminem eliminacji do Gry Miejskiej „Znani Nieznani”  i regulaminem Gry Miejskiej  „Znani Nieznani” (załączniki)

Krok 3

Wypełnij Kartę zgłoszeniową (edytowalny plik PDF w załączniku) i prześlij ją na adres e-mail konkurs@lublin.ap.gov.pl

lub wydrukuj i złóż osobiście u Koordynatora Gry Miejskiej „Znani Nieznani” (Zofia Jakóbczak) w czytelni Archiwum Państwowego w  Lublinie przy ulicy Jezuickiej 13, w godzinach otwarcia czytelni.

Krok 4

Odpowiadaj na kolejne pytania eliminacyjne, które publikowane będą 9, 12, 16 i 19 maja. Musisz wiedzieć, że w eliminacjach liczy się szybkość i precyzja! Drużyna, która jako pierwsza prześle poprawną odpowiedź otrzyma 5 punktów, 2 poprawna odpowiedź – 4 punkty, 3 poprawna odpowiedź  – 3 punkty, 4 poprawna odpowiedź – 2 punkty, 5 i kolejne poprawne  – 1 punkt. Do eliminacji włączyć możesz się w czasie ich trwania, tj. 9-25 maja i przesłać odpowiedzi na wcześniej opublikowane pytania.

 Krok 5

Zdobywaj punkty za szybkie i poprawne odpowiedzi, by znaleźć się wśród 7 drużyn, które będą miały możliwość wzięcia udziału w naszej Grze!

PYTANIE nr 1

Archiwum Państwowe w Lublinie zostało powołane do życia w 1918 roku. Jego pierwszym dyrektorem został Stanisław Ptaszycki i pełnił tę funkcję w latach 1918-1926. Jest on patronem czytelni Archiwum Państwowego w Lublinie. Odszukaj i prześlij nam jego fotografię.

(Odpowiedzi szukaj na stronie Lubelskie dossier – znani i nieznani w materiałach archiwalnych lub odszukaj jego portret w czytelni Archiwum Państwowego w Lublinie przy ulicy Jezuickiej 13. Pobierz ze strony lub wykonaj osobiście i prześlij nam jego fotografię na adres konkurs@lublin.ap.gov.pl).

--> Skip to content