Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Archiwum Państwowego w Lublinie informuje, że na podstawie Zarządzenia Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów piątek (27 maja), przypadający bezpośrednio po święcie Bożego Ciała, będzie dniem wolnym od pracy dla administracji rządowej. W zamian archiwum będzie pracować 4 czerwca (sobota). Czytelnia i Punkt Obsługi Klienta będą czynne w godz. 9-15.

Jednocześnie informujemy, że 9 czerwca (czwartek) czytelnia w Centrali (Lublin) będzie nieczynna.

Aktualności

Przejdź do -

Zebranie naukowe - 25 maja 2016

24 maja 2016

25 maja (środa) o godz. 13:30  zapraszamy na zebranie naukowe, na którym zostanie wygłoszony referat Idy Kłak "Inwentarze i testamenty w aktach notarialnych jako źródło do badań historycznych (na przykładzie wybranych akt notariuszy lubelskich)". Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Archiwum, ul. Jezuicka 13. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o: Zebranie naukowe - 25 maja 2016
Przejdź do -

I Międzynarodowe Seminarium Naukowo-Dydaktyczne „Aktualne problemy archiwistyki i zarządzania dokumentami” - 21 maja 2016

20 maja 2016

Archiwum Państwowe w Lublinie jest współorganizatorem I Międzynarodowego Seminarium Naukowo-Dydaktycznego pt. „Aktualne problemy archiwistyki i zarządzania dokumentami”, w którym udział wezmą archiwiści z Polski i Ukrainy. Będzie ono poświęcone problemom archiwaliów prywatnego pochodzenia, archiwom ukraińskim oraz zagadnieniom zarządzania dokumentacją i archiwaliami.

Czytaj więcej o: I Międzynarodowe Seminarium Naukowo-Dydaktyczne „Aktualne problemy archiwistyki i zarządzania dokumentami” - 21 maja 2016
Przejdź do - Galeria%20Jezuicka%2013

Gra Miejska "Znani Nieznani" - Pytanie 4

19 maja 2016

Archiwum Państwowe w Lublinie prowadzi Galerię Jezuicka 13 – podaj od czego pochodzi jej nazwa. Odszukaj w Galerii wpis „Lublin samochodami słynie” i podaj z jakiego zespołu archiwalnego pochodzi zamieszczona w nim fotografia.

Odpowiedzi szukajcie na stronie internetowej www.jezuicka13.pl

Czytaj więcej o: Gra Miejska "Znani Nieznani" - Pytanie 4
Przejdź do - Logo%20akcji%20

Międzynarodowy Dzień Archiwów, 9 czerwca 2016

17 maja 2016

Archiwum Państwowe w Lublinie zaprasza do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów,  który organizujemy pod hasłem "Archiwum. Jesteś tutaj!". 9 czerwca 2016 (czwartek) będzie możliwość skorzystania z atrakcji przygotowanych dla różnych grup wiekowych. 

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Archiwów, 9 czerwca 2016
Przejdź do -

Gra Miejska "Znani Nieznani" - Pytanie 3

16 maja 2016

Pierwsze drużyny już się zarejestrowały, kolejne już wykazują zainteresowanie - rozumiemy, że kompletowanie zespołu może trochę potrwać, a tymczasem prezentujemy trzecie zadanie eliminacyjne: Korzystając z prezentowanych w galerii „15 najważniejszych wydarzeń z historii Lubelszczyzny w dokumencie archiwalnym” materiałów archiwalnych wybierz pięć, które dotyczą wyłącznie miasta Lublin? Odpowiedzi prosimy przesyłać na e-mail: konkurs@lublin.ap.gov.pl

Odpowiedzi szukajcie na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Lublinie www.lublin.ap.gov.pl

Czytaj więcej o: Gra Miejska "Znani Nieznani" - Pytanie 3

Komunikat

16 maja 2016

Archiwum Państwowego w Lublinie informuje, że na podstawie Zarządzenia Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów piątek (27 maja), przypadający bezpośrednio po święcie Bożego Ciała, będzie dniem wolnym od pracy dla administracji rządowej. W zamian archiwum będzie pracować 4 czerwca (sobota). Czytelnia i Punkt Obsługi Klienta będą czynne w godz. 9-15.

Jednocześnie informujemy, że 9 czerwca (czwartek) czytelnia w Centrali (Lublin) będzie nieczynna.

Czytaj więcej o: Komunikat
Przejdź do -

Gra Miejska "Znani Nieznani" - Pytanie 2

12 maja 2016

Prezentujemy pytanie eliminacyjne nr 2.: Wymień co najmniej 3 rodzaje materiałów archiwalnych, jakie zostały zaprezentowane za pośrednictwem portalu Lubelskie Archiwum Cyfrowe?

Odpowiedzi szukajcie na stronie www.lac.lublin.pl

Prawidłowe odpowiedzi należy przesyłać na adres: konkurs@lublin.ap.gov.pl

Czytaj więcej o: Gra Miejska "Znani Nieznani" - Pytanie 2
Przejdź do - Gra%20Miejska%20

Gra Miejska "Znani Nieznani" - Regulamin i pytanie 1

9 maja 2016

Prezentujemy regulamin i pierwsze pytanie eliminacyjne do Gry Miejskiej "Znani Nieznani", która będzie miała swój finał podczas Międzynarodowego Dnia Archiwów 9 czerwca 2016. W tym roku obchodzić ten dzień będziemy pod hasłem "Archiwum. Jesteś tutaj". Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Czytaj więcej o: Gra Miejska "Znani Nieznani" - Regulamin i pytanie 1
Przejdź do - Lubelskie%20Dossier

"Lubelskie Dossier" - nowa galeria lubelskiego Archiwum Państwowego

6 maja 2016

Archiwum Państwowe w Lublinie prezentuje nową stronę internetową - galerię on-line "Lubelskie Dossier. Znani i nieznani w materiałach archiwalnych". Jej ideą jest przedstawienie materiałów archiwalnych pochodzących z zasobu lubelskiego Archiwum dotyczących znanych oraz mniej znanych osobistości, których życie było mniej lub bardziej trwale związane z Lublinem lub Lubelszczyzną.

Czytaj więcej o: "Lubelskie Dossier" - nowa galeria lubelskiego Archiwum Państwowego
Przejdź do - Statuetka

Skrzydła IT w Administracji za Lubelskie Archiwum Cyfrowe

21 kwietnia 2016

20 kwietnia 2016 r., po raz drugi rozdano Skrzydła IT w Administracji. Uroczysta Gala odbyła się w Zakopanem podczas pierwszego dnia III Forum Kierowników IT w Administracji. Lubelskie Archiwum otrzymało nagrodę i statuetkę w kategorii "e-Kultura i e-Edukacja".

Czytaj więcej o: Skrzydła IT w Administracji za Lubelskie Archiwum Cyfrowe