Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Informujemy, że ze względu na prace remontowe w październiku czytelnia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00

Aktualności

Przejdź do - Archiwa%20Rodzinne

Archiwa Rodzinne – warsztaty archiwalne, 22 października 2015

7 października 2015

Serdecznie zapraszamy na warsztaty archiwalne w ramach akcji „Archiwa Rodzinne”. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, 22 października 2015 r. o godz. 16.00 w sali konferencyjnej lubelskiego Archiwum. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Archiwa Rodzinne – warsztaty archiwalne, 22 października 2015
Przejdź do -

Zapraszamy do skorzystania z możliwości wypożyczania wystaw

28 września 2015

Archiwum Państwowe w Lublinie dotychczas zorganizowało wiele wystaw poświęconych wydarzeniom historycznym, Lublinowi i Lubelszczyźnie w różnych aspektach życia i w różnych okresach dziejowych. Większość z nich została przygotowana z przeznaczeniem do eksponowania w postaci plansz, w plenerze lub w salach wystawowych. Ekspozycje te udostępniamy wszystkim zainteresowanym instytucjom nieodpłatnie, na zasadzie wypożyczenia.

Czytaj więcej o: Zapraszamy do skorzystania z możliwości wypożyczania wystaw
Przejdź do -

Podsumowanie Lubelskiego Festiwalu Nauki w Archiwum

25 września 2015

W Archiwum zakończyły się ostatnie warsztaty zorganizowane w ramach XII Lubelskiego Festiwalu Nauki. Podsumowując, z naszej oferty skorzystały łącznie 274 osoby, głównie młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów, także z tak odległych od Lublina miejscowości jak Nakło nad Notecią czy z Siennicy Różanej.

Czytaj więcej o: Podsumowanie Lubelskiego Festiwalu Nauki w Archiwum
Przejdź do -

VI Międzynarodowe Sympozjum Dziejów Biurokracji

24 września 2015

W dniach 26-27 września 2015 r. w Kazimierzu Dolnym (Kwaskowa Góra) odbędzie się VI Międzynarodowe Sympozjum Dziejów Biurokracji. Współorganizatorami tegorocznego Sympozjum są: Rosyjski Państwowy Uniwersytet Humanistyczny w Moskwie, Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Humanistyczny UMCS oraz Archiwum Państwowe w Lublinie.

Czytaj więcej o: VI Międzynarodowe Sympozjum Dziejów Biurokracji
Przejdź do - Plakat%20konferencji%20

Konferencja naukowa „To idzie młodość!”

23 września 2015

Archiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim wraz z Towarzystwem Nauki i Kultury „Libra” zaprasza na dwudniową konferencję naukową z udziałem gości z zagranicy nt. „To idzie młodość!” Młodzież w ideologii i praktyce komunizmu. Konferencja odbędzie się Oranżerii w Radzyniu Podlaskim przy ul. Jana Pawła II 4. Poniżej szczegółowy program.

Czytaj więcej o: Konferencja naukowa „To idzie młodość!”
Przejdź do - Zaginiony%20w%20świecie%20legend

Z Archiwum wystartuje gra miejska "Zaginiony w świecie legend"

22 września 2015

"W czasie badań naukowych nad lubelskimi legendami zaginął student historii! Ostatni trop poszukiwań wiedzie do Archiwum Państwowego. Wiadomo, że młody człowiek tuż przed zniknięciem zamówił tajemnicze mapy, znajdujące się w archiwalnych zbiorach" - tak brzmi początek zapowiedzi gry miejskiej, która zostanie rozegrana w najbliższą sobotę, 26 września. Odbędzie się ona w ramach I Festiwalu Legend Lubelskich, a jej pierwszy etap będzie miał miejsce właśnie w naszym Archiwum!

Czytaj więcej o: Z Archiwum wystartuje gra miejska "Zaginiony w świecie legend"
Przejdź do - plakat%20zebrania%20naukowego

Zebranie naukowe - 29 września 2015

21 września 2015

29 września (wtorek) o godz. 13:30  zapraszamy na zebranie naukowe, na którym zostanie wygłoszony referat dr Elżbiety Wierzbickiej "Archiwa Rosji w XXI wieku". Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Archiwum, ul. Jezuicka 13. Wstęp wolny!

Czytaj więcej o: Zebranie naukowe - 29 września 2015

Posiedzenie komisji metodycznej 24 września 2015

18 września 2015

Archiwum Państwowe w Lublinie zawiadamia, że w dniu 24 września 2015 r. o godzinie 9.00 w siedzibie AP w Lublinie odbędzie się posiedzenie Komisji Metodycznej Archiwum Państwowego w Lublinie i w Zamościu.

Czytaj więcej o: Posiedzenie komisji metodycznej 24 września 2015
Przejdź do - plakat%20LFN

XII Lubelski Festiwal Nauki w Archiwum Państwowym w Lublinie

16 września 2015

Po raz kolejny Archiwum zaprasza do udziału w imprezach zorganizowanych z okazji corocznego Lubelskiego Festiwalu Nauki. W bieżącym roku w dniach 20 do 25 września proponujemy udział w następujących projektach przygotowanych zgodnie z hasłem tegorocznego Festiwalu "Nauka drogą do Nobla".

Czytaj więcej o: XII Lubelski Festiwal Nauki w Archiwum Państwowym w Lublinie
Przejdź do -

Wystawa "Lublin po bombardowaniu 9 września 1939 r." w Galerii Ratusz

15 września 2015

Od poniedziałku 14 września 2015 w lubelskim Ratuszu dostępny dla zwiedzających jest fragment naszej wystawy, na której obejrzeć można zdjęcia wykonane 76 lat temu po najcięższym i najbardziej niszczycielskim nalocie niemieckiej Luftwaffe na Lublin. 

Czytaj więcej o: Wystawa "Lublin po bombardowaniu 9 września 1939 r." w Galerii Ratusz