Wycieczka dzieci z Przedszkola Nr 5 w Kraśniku 22.05.2014 r.

W ostatnim czasie zauważyliśmy w naszym Oddziale pewną prawidłowość. Ilość odwiedzających nas grup rośnie wprost proporcjonalnie do ilości ciepłych, słonecznych dni. Bardzo nas to cieszy. W dniach 12-13 maja gościliśmy grupy z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Kraśniku. Odwiedzająca nas młodzież mogła dowiedzieć się o sposobach znalezienia w swoich przodków oraz o tym, jak zabezpieczać domowe archiwa.

O pracy archiwisty i zadaniach archiwów mogli się dowiedzieć nasi goście, którzy odwiedzili kraśnicki Oddział w dniu 22 maja. Przed południem bardzo miłą wizytę złożyły nam dzieci z Przedszkola Nr 5 w Kraśniku. Archiwum było jednym z przystanków na trasie poznawania Kraśnika. Była to kolejna wycieczka zorganizowana wspólnie z MPK w Kraśniku.  Oprócz wizyty w Archiwum i poznaniu kilku trudnych słów (wszystkie poza słowem „digitalizacja” udało się nawet powtórzyć) przedszkolaki poznały pracę mechaników w MPK, obejrzały zdjęcia autobusów kursujących kiedyś po mieście oraz poznając kraśnicki Rynek i okolice szukały zaginionego zamku. Po tych wszystkich atrakcjach miały jeszcze dość siły, żeby wdrapać się na nasze III piętro i zadać mnóstwo pytań.

Tak miło rozpoczęty dzień zakończył się równie miłymi odwiedzinami dzieci ze świetlicy Centrum Wolontariatu w Kraśniku. Zdajemy sobie sprawę, ze te odwiedziny, to tylko maleńka przygrywka przed czekającymi nas w ramach Międzynarodowego Dnia Archiwów atrakcjami. A te już niebawem.