Od najbliższego poniedziałku, 24 października, w kraśnickim oddziale Archiwum Państwowego w Lublinie dostępna dla zwiedzających będzie wystawa „Wielka wojna na Lubelszczyźnie”, prezentująca różne aspekty wojennej rzeczywistości lat 1914-1918.

Wystawa dotyczy okresu pierwszej wojny światowej. Przedstawione na niej zostaną materiały wydawane zarówno przez zaborcę rosyjskiego, jak i później przez okupujące nasz region wojska austriackie. Osobne miejsce poświęcone zostało polskim dążeniom niepodległościowym, które w czasie I wojny światowej były coraz odważniej wyrażane. Oprócz problemów politycznych wiele dokumentów przedstawia także trudne realia życia codziennego w czasach wojny. Do zaprezentowania na wystawie wybrany został różnorodny materiał obejmujący zarówno pisma urzędowe, jak i druki ulotne, afisze, materiały prasowe, fotografie i karty pocztowe.

Wystawa będzie dostępna od najbliższego poniedziałku, 24 października, do czwartku, 10 listopada w kraśnickim oddziale Archiwum Państwowego w Lublinie (ul. kardynała Wyszyńskiego 2 w Kraśniku). Można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.00. Szczegóły na plakacie oraz pod nr. tel. 81 825 66 14.