Noc Kultury w Archiwum Państwowym w Lublinie – relacja

Jak co roku, Archiwum Państwowe w Lublinie przyłączyło się do obchodów kulturalnego święta Lublina. Na tą jedną noc nasz dziedziniec zamienił się w kinoteatr pod chmurką. Oto jak się wspólnie bawiliśmy!

 

Zgodnie z naszą tradycją, o godz. 19.00 zaprezentował się Teatr Bezczelny. Krótkie, improwizowane scenki nawiązywały w tym roku do jubileuszu 100-lecia naszej instytucji. Integracja i doskonały humor to coś, co sprawiło, że spektakl jak co roku przyciągnął uwagę szerokiej widowni.

Gdy zapadł zmierzch,  przyszła pora na seanse. Najpierw wyświetliliśmy film dokumentalny pt. „Mabel, Mabel Tiger Trainer”, opowiadający o niezwykłej kobiecie, wykonującej bardzo niebezpieczny zawód treserki tygrysów. Widzom towarzyszył tygrys Mabel, który zapraszał wszystkich chętnych na pokazy.

Tuż potem pokazaliśmy propagandowy film o Lublinie z 1961 r. Pochodząca z naszych zbiorów krótka produkcja cieszyła się niemałym zainteresowaniem odwiedzających dziedziniec, których mocno zaintrygował nieco wyidealizowany obraz Lublina.

Noc zakończyliśmy filmowym bingo w asyście gwiazd kina akcji klasy B. Uczestnicy bardzo zaangażowali się  w zabawę, bez trudu wychwytując wszystkie najbardziej sztampowe momenty filmu. Zacięta rywalizacja trwała do drugiej nad ranem a najbardziej spostrzegawczy widzowie opuścili dziedziniec z pakietem „Najlepszy z Najgorszych” filmów.

Jak widać na załączonych zdjęciach, uczestnicy archiwalnej nocy kultury bawili się wyśmienicie. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy!

Drukuj