Podsumowania i zapowiedzi wydarzeń Jubileuszu 700-lecia Lublina

25 kwietnia w Sali Konferencyjnej Archiwum Państwowego w Lublinie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Urząd Miasta Lublin. Podsumowany został kolejny etap obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin – Sezon “Przeżywaj historię”, który odbywał się także przy współudziale lubelskiego Archiwum. Ważnym punktem konferencji była prezentacja oryginału aktu lokacyjnego Lublina z 1317 roku – najstarszego dokumentu w naszym zasobie.


Ideą Sezonu „Przeżywaj historię” było pokazanie w ciekawy i nowatorski sposób historii miasta, od czasu jego powstania aż do współczesności. Muzea, ośrodki kultury, kościoły, instytucje badawcze i placówki zajmujące się Lublinem na nowo otworzyły się dla mieszkańców. W czasie specjalnych, bezpłatnych tygodni tematycznych udostępniły swoje ekspozycje, prezentując zbiory oraz dokumenty związane ze wszystkimi etapami rozwoju Lublina.
Dyrektorzy lubelskich instytucji kulturalnych oraz koordynatorzy wydarzeń zaprezentowali programy działań w ramach kolejnych Sezonów: “Poczuj Energię” (maj-czerwiec) oraz “Wielkie Dzieje Się” (lipiec-sierpień).
Szczegóły dzisiejszego podsumowania i program kolejnych wydarzeń na stronie Urzędu Miasta Lublin.

 

Drukuj